Manchester City pokonał Brighton 4:0 i umocnił swoją przewagę w tytule

Pięć głównych lig europejskich weszło w fazę końcową. Tytuły mistrzowskie Bundesligi i Serie A zostały wcześniej potwierdzone. Real Madryt z La Liga i Paris Saint-Germain z Ligue 1 również zajmują absolutne prowadzenie w lidze. Na chwilę obecną jedynie Premier League nie może wyłonić zwycięzcy. W rundzie meczów, która właśnie się zakończyła, Liverpool przegrał 0:2 z Evertonem i tracił 3 punkty do Arsenalu, który był na szczycie listy, ale nadal miał nadzieję na walkę o tytuł; Manchester City pokonał na wyjeździe Brighton 4:0 i do lidera w tabeli tracił zaledwie 1 punkt. punktów, jest także najbardziej konkurencyjną drużyną wśród drużyn mistrzowskich.
W meczu Manchester City – Brighton Haaland nie założył koszulki piłkarskie klubowe i pojawił się w podstawowym składzie. De Bruyne przełamał impas główką, nie tylko zapewniając drużynie szybkie prowadzenie, ale także zdobywając pierwszą w swojej karierze główkę. Foden strzelił dwa gole, najpierw z rzutu wolnego, a następnie po kolejnym uderzeniu i podwyższył wynik na 3-0. Bramkę strzelił także Alvarez, który wszedł na boisko w miejsce Haalanda. Przez cały mecz Manchester City był pełen siły w ataku i ostatecznie pokonał Brighton 4:0 na wyjeździe, wygrywając 4 mecze z rzędu w Premier League i będąc niepokonanym od 30 meczów we wszystkich rozgrywkach!
Choć przygoda Manchesteru City z Ligą Mistrzów w tym sezonie dobiegła końca, nadal istnieje szansa na rywalizację o ligę i Puchar Anglii. W pozostałych pięciu rundach Premier League Manchester City zmierzy się także z Nottingham Forest, Wolves, Fulham, Tottenham i West Ham United. Te mecze są kluczowe dla Manchesteru City. Muszą w dalszym ciągu utrzymywać stabilność i dążyć do dalszego umacniania swojej przewagi w rankingach. Manchester City w ciągu ostatnich kilku sezonów utrzymywał stabilne wyniki, a pokazana przez nich dominacja jest jeszcze bardziej zdumiewająca. Wierzę, że zawodnicy noszący Koszulka piłkarska Manchester City w kolejnych meczach będą mogli w dalszym ciągu notować kolejne ekscytujące występy i odnosić kolejne zwycięstwa!