Arsenal przegrał 2:3 z Bayernem i nie dostał się do półfinału Ligi Mistrzów

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów wszystkie drużyny Premier League, Manchester City i Arsenal, odpadły. Manchester City przegrał z Realem Madryt w rzutach karnych u siebie i odpadł z łącznym wynikiem 7-8. Arsenal poniósł porażkę w meczu wyjazdowym. Kimmich, ubrany w Koszulka Bayern Monachium, strzelił kluczowego zwycięskiego gola dla Bayernu. Ostatecznie Arsenal został wyeliminowany z łącznym wynikiem 2-3, kończąc w tym sezonie podróż do Ligi Mistrzów.
W porównaniu do Manchesteru City, który miał przewagę u siebie, ale poniósł porażkę w ostatniej serii rzutów karnych. Mecz Arsenalu z Bayernem był wyrównany. Obie strony przystąpiły do drugiej rundy z wynikiem 2:2 w pierwszej rundzie, ale w drugiej rundzie doszło do impasu. Bayern grając u siebie stworzył stosunkowo solidną linię obrony, a Arsenal nigdy nie znalazł dobrej okazji. Dopiero w 63. minucie grający u siebie Bayern dostrzegł szansę. Po tym, jak Sane przedarł się prawym skrzydłem, Guerrero asystował Kimmichowi strzałem głową, a Bayern przełamał impas. Dzięki temu golowi Bayern z sukcesem wszedł do półfinału Ligi Mistrzów z łącznym wynikiem 3-2. Arsenal zatrzymał się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Według statystyk, Arsenal po raz piąty w historii zostaje wyeliminowany przez Bayern w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.
W ciągu zaledwie kilku dni zawodnicy noszący Koszulka piłkarska Arsenal ponieśli dwie porażki z rzędu w Premier League i Lidze Mistrzów. Najpierw przegrali w Premier League 0:2 z Aston Villą, tracąc 2 punkty do Manchesteru City, a następnie zostali wyeliminowani w Lidze Mistrzów. Droga Arsenalu do mistrzostwa jest wciąż pełna niewiadomych i wyzwań. Ludzie mają nadzieję, że Arsenal wyciągnie wnioski i będzie się dalej doskonalić, aby sprostać kolejnym wyzwaniom.