Atletico pokonało na własnym boisku Dortmund 2:1

W drugim dniu meczowym pierwszego meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Atletico Madryt zmierzyło się u siebie z Dortmundem. Ostatecznie po bramkach De Paula i Samuela Lino Atletico skutecznie pokonało u siebie Dortmund 2:1 i objęło prowadzenie już w pierwszej rundzie.
W 4. minucie meczu DePaul, ubrany w Koszulka piłkarska Atlético Madryt z numerem 5, wykorzystał błędy przeciwnika i strzelił gola, zapewniając Atletico Madryt wymarzony start. W 32. minucie Dortmund popełnił kolejny błąd, pozwalając Griezmannowi wykorzystać okazję i wykonać fenomenalne podanie, które pomogło Samuelowi Lino zdobyć gola i powiększyć wynik. Atletico Madryt, które aktywnie grało u siebie, wykorzystało dwa błędy obrony przeciwnika i skutecznie zamieniło je na bramki, dając drużynie prowadzenie. W 81. minucie drugiej połowy Allais, który wszedł na boisko jako zmiennik w Koszulka Borussia Dortmund z numerem 9, zdobył bramkę dla Dortmundu. Ostatecznie Atletico Madryt pokonało u siebie Dortmund 2:1. Warto wspomnieć, że Griezmann rozpoczął mecz, rozegrał całe spotkanie i spisał się nieźle. Nie tylko zaliczył asystę, ale także zaliczył 6 kluczowych podań, 3 wybicia i 2 przechwyty. Po meczu został pomyślnie wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.
Chociaż Atletico pokonało Dortmund u siebie i objęło prowadzenie w pierwszym meczu, utrata gola u siebie sprawiła, że drugi mecz był bardziej niepewny. Dortmund, który wrócił do domu w rewanżu, nadal miał szansę odwrócić sytuację. Kibice oczekują, że w drugiej rundzie gracze obu drużyn zagrają lepiej. Nie wiem tylko, czy piłkarze Atletico Madryt wytrzymają entuzjazm domowych kibiców Dortmundu?