Kane grał dobrze, Anglia odniosła dwa kolejne zwycięstwa

W grupie C eliminacji do Pucharu Europy, po tym jak Anglia pokonała na wyjeździe Włochy 2:1 w pierwszej rundzie, Anglia znów z łatwością pokonała Ukrainę 2:0 i odniosła 2 zwycięstwa z rzędu. Przed meczem reprezentacja Anglii przyznała również Kane'owi pamiątkową nagrodę Złotego Buta dla najlepszego strzelca drużyny, co jest dla niego niewątpliwie wielkim wyróżnieniem.
Saka w Koszulka piłkarska anglia przez cały mecz spisywał się niesamowicie. Swoim znakomitym występem całkowicie stłumił lewą stronę przeciwnika, a swoim znakomitym dryblingiem i precyzyjnymi podaniami często sprawiał ukraińskiej drużynie niemałe kłopoty. A Kane zawsze może wykorzystać każdą okazję do zdobycia bramki, strzelając gole w dwóch kolejnych meczach i pozwalając Kane'owi kontynuować odświeżanie własnego rekordu najlepszego strzelca w historii Anglii.
Według statystyk Kane strzelił 55 goli w 82 występach w reprezentacji Anglii. Został europejskim zawodnikiem z najmniejszą liczbą meczów, w których zdobył 55 bramek dla reprezentacji narodowej w ciągu ostatniego półwiecza. To sprawia, że niezliczeni fani, którzy posiadają tanie koszulki piłkarskie Kane, czują się niezwykle dumni.