Mourinho prowadzi Roma do tytułu Ligi Europy

Finał Ligi Europejskiej UEFA dobiegł końca. Z jedynym golem Zaniolo w meczu Roma pokonała Feyenoord 1:0. Zawodnicy mieli na sobie Koszulka piłkarska AS Roma iz ekscytacją podnieśli ciężkie trofeum. Mourinho został zwycięzcą, kończąc pięcioletnią suszę tytułową. To sprawiło, że zatłoczone audytorium było pełne podekscytowanych fanów do łez.

W pierwszej połowie Roma podjęła inicjatywę odzyskania sił i walki. Taktyka Mourinho zadziałała. Mancini pomógł Zaniolo objąć prowadzenie, a Roma objęła prowadzenie, aby przełamać impas. Jeśli jednak chcesz wygrać mistrzostwa, droga jest zawsze trudna. Feyenoord sprawił Romie sporo kłopotów w drugiej połowie. Zarówno Thiel, jak i Machala, którzy mieli na sobie Koszulka piłkarska Feyenoord Rotterdam, byli wyjątkowo groźni. Na szczęście bramkarz Rome'a ​​Patricio wykonał wiele interwencji, aby nie dopuścić do zdobycia bramki Romea.

To pierwszy raz, kiedy Mourinho ponownie zdobył mistrzostwo po 5 latach i jest to również piąte mistrzostwo Europy w jego karierze, w tym 2 Liga Mistrzów, 2 Liga Europy i 1 Puchar UEFA. Prowadząc Romę do zdobycia pierwszego w historii zespołu mistrzostw Europy, Mourinho był pełen emocji. Nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów w rzymskiej Serie A i został wyeliminowany w ćwierćfinale Coppa Italia. Jeśli przegrał Ligę Mistrzów UEFA, to w tym sezonie Żadnych zbóż nie zebrano, ale na szczęście Rzym wytrzymał presję, a Mourinho po raz kolejny napisał do historii.