Opublikowano listę najlepszych bramkarzy roku według FIFA

FIFA oficjalnie ogłosiła pięciu kandydatów do tytułu najlepszego bramkarza roku, a mianowicie Courtois z Realu Madryt, Damian Martinez z Aston Villi, Bunu z Sevilli i Ed Sen z Manchesteru City oraz Alisson z Liverpoolu.
Courtois dobrze spisał się w finale Ligi Mistrzów przeciwko Liverpoolowi w zeszłym sezonie, zanotował 9 obron w tym meczu, Real Madryt wygrał Ligę Mistrzów, a także został wybrany najlepszym zawodnikiem finału Ligi Mistrzów. Jako złota rękawica Pucharu Świata, Martinez dokonał bardzo ważnych interwencji, kiedy nosił tanie koszulki piłkarskie Argentyny przeciwko Australii i Francji. W rzutach karnych finału mistrzostw świata spisał się bardzo dzielnie. Można powiedzieć, że Martinez Si ma duży wkład w mistrzostwo Argentyny.
Ederson, Alisson i Bunu to także bardzo mocni bramkarze. Ederson nosił Koszulka piłkarska Manchester City i podążał za drużyną, aby czterokrotnie wygrać Premier League w ciągu pięciu lat. Alisson wygrał Puchar Anglii i Puchar Ligi z Liverpoolem w zeszłym sezonie, notując 20 czystych kont 36 razy w lidze. Bunu jest ważną obecnością na mistrzostwach świata, aby Maroko awansowało do półfinału mistrzostw świata.
W porównaniu z honorem i wszechstronną siłą pięciu graczy, Courtois i Martinez mogą być jeszcze lepsi. Wierzę, że fani mają swoje własne najlepsze odpowiedzi, a ostatecznego zwycięzcę poznamy podczas ceremonii wręczenia nagród FIFA 27 lutego. Czekamy z niecierpliwością!